Články
Loading

Nové vrcholy nás nemusia paralyzovať

25.07.2017 18:20
Hospodárske noviny, 25.7.2017: „Vrchol, vrchol. Všade, kde sa pozriem, samý vrchol. Nie sú tieto trhy príliš vysoko?“ Asi toto môže napadnúť investorovi doma pri kávičke, keď vidí dnešné trhy. Zdráha sa nakupovať, pretože očakáva, že pri vrchole to určite skočí nadol. Preto radšej čaká na korekciu, teda na pokles, ktorý vytvorí príležitosť na nákup za lacnejšie, a vraví si – „tu by nakupoval len blázon“.

Nové vrcholy nás nemusia paralyzovať

Celý článok tak ako bol uverejnený v HN - PDF.

Obavy z výpredaja

Pravdou je, že americké akciové indexy rastú už deviaty rok. Po takom dlhom čase sa niet čo čudovať, že medzi ľuďmi rastú obavy z výpredaja. Takéto strašiaky tu však boli v minulosti a trhy pokračovali v raste. Ľudia odkladajú svoje investície z rôznych dôvodov. Keď ide o to, že sa cena dostane nad historické vrcholy, akoby strach a opatrnosť prevážili. Boja sa, že ceny sú príliš vysoké. Preto nenakupujú a radšej „sedia na hotovosti“. Aj to je voľba, ale história nás učí, že to nemusí byť najlepšie rozhodnutie.

Nechceme mudrovať o tom, čo je najlepšie. Ani o tom, že by sme mali nakupovať po tom, ako trh vyrastie na nové maximum. Hlavne nie teraz, keď trhy mesiac čo mesiac vytvárali nové vrcholy. Mohlo by to vyzerať tak, že po vojne vie byť každý generál. Každý dnes môže povedať, že bolo treba nakupovať.

Faktom je, že už vo februári sme upozorňovali, že sa nemusíme báť nových vrcholov. Konkrétne išlo o americký akciový index Dow Jones Industrial Average (DJIA). Vo februári prvýkrát v histórii vyrástol nad psychologickú úroveň 20-tisíc bodov. Za šesť mesiacov sa tento index posilnil o slušných 8,1 percenta. To je dvojnásobne viac, než nám banky ponúkajú za celý rok. Kto sa bál, nezarobil. Príležitosť po korekcii, žiaľ, už neprišla.

Ale nejde len o tento jediný prípad, keď vyčkávanie nemusí byť správnou voľbou. Z výskumu spoločnosti Ritholtz Wealth vyplýva, že DJIA za posledných vyše 100 rokov od roku 1915 dosiahol 1 252 nových vrcholov. V priemere to znamená, že ročne by sme videli 12 nových historických vrcholov.

Tri prístupy

Ľudia nie sú neomylní. Myslieť si, že kúpime v ten najvhodnejší moment nie je správne ani možné. A preto je vhodné realizovať viac nákupov. Rozložiť si svoje šance do viacerých pokusov. S tým istým rizikom neurobím jeden nákup, ale rozložím si ho aspoň na tri. Veď príležitosti tu nie sú len po korekciách a vrcholy nás nemusia paralyzovať. Nakupovať výlučne iba po korekcii nie je jediné ani správne riešenie.

Vhodnejšie je plánovať nákupy aspoň na základe troch prístupov. Prvým je nákup po korekciách, ktorých veľkosť môže byť malá, teda štatisticky často sa opakujúce korekcie, alebo veľká, čo sú menej časté korekcie až výplachy. Druhým prístupom je nákup po prerazení nad vrchol alebo po narušení korekčného cenového vývoja. V oboch prípadoch ide o vyrážanie nad rezistencie, teda vrchol alebo bariéru, ktorá bráni cene v raste. Po ich prerazení rastú šance na obnovenie rastového trendu. Tretí prístup je nakupovať pravidelne raz za mesiac alebo raz za štvrťrok.

Pred tým, než tieto tri prístupy na nákup použijeme, musíme najprv analyzovať trh, či má potenciál rásť vyššie. Tu si môžeme klásť otázku, ktorým smerom by mali ísť akciové trhy.

Technologický pokrok, nízke ceny energií, rozširovanie strednej vrstvy, pokračovanie uvoľnenej menovej politiky vo svete. Aj toto sú hlavné faktory, prečo by sa malo globálnej ekonomike dariť v dlhodobom horizonte.

Žiadny dlhodobý rastový trend nie je priamočiary, ale korekcie sú jeho súčasťou. V aktuálnom ekonomickom vývoji nehrozí recesia ďalších 12 až 18 mesiacov. Aj napriek tomu je normálne, že by sme mohli zažiť cyklický klesajúci trend. Ten by mohol trvať aj dva roky. To by následne vytvorilo lukratívne nákupné príležitosti v súlade so spomenutou dlhodobou predpoveďou.

Deflačné tlaky

Technologický pokrok je hlavným hnacím motorom rastu globálnej ekonomiky a investičného dopytu. Najlepšie ho vidíme na nízkych cenách energií. Vďaka energetickej revolúcii v Spojených štátoch frakční producenti ropy znížili cenu zo 140 na 40 dolárov za barel. Nižšia cena ropy znižuje náklady spoločnostiam a zvyšuje kúpyschopnosť tak firiem, ako aj spotrebiteľov. Očakávame, že nízke ceny ropy v obchodnom pásme od 40 do 60 dolárov za barel by mohli dlhodobo pomáhať globálnemu ekonomickému rastu. Vďaka novým technológiám napredujú aj obnoviteľné zdroje energií, ako sú solárne panely a veterné mlyny. To bude ešte viac znižovať dopyt po rope, ktorý by mohol dosiahnuť vrchol v nasledujúcich 20 rokoch.

Produktivita, efektivita a ziskovosť firiem môžu rásť aj vďaka technologickým inováciám v robotike. Roboti a automatizované linky nepotrebujú prestávku, dokážu lacnejšie a dlhodobejšie pracovať. Ukrýva sa tu však nebezpečenstvo straty pracovných miest. V budúcnosti sa síce vytvoria nové pracovné miesta, o ktorých dnes ešte netušíme, otázkou však zostáva, aké rýchle bude nahrádzanie starých pracovných pozícií novými. To ukáže len čas.
Nízke ceny energií a tlak na trh práce jasne naznačujú, že technologický pokrok spôsobuje deflačné tlaky. Preto by centrálne banky vo svete nemali spomaľovať ekonomický rast, a to bude pomáhať dopytu po akciách.

Menová politika

Donedávna sme boli svedkami spoločnej uvoľnenej politiky centrálnych bánk po celom svete. Aj keď dochádza k zmenám v politikách hlavných centrálnych bánk, neočakávame recesiu. Naopak, mali by sme vidieť spoločný postupný ekonomický rast v Spojených štátoch, Európe, Ázii a Latinskej Amerike. Krajiny závislé od komodít, ako napríklad Rusko a Brazília, by mohli zaostávať.

Od minulého roka začal americký Fed ako prvá centrálna banka z rozvinutých krajín zvyšovať úrokové sadzby. Z historických miním ich zvýšil už štyrikrát. Investori sa nateraz nemusia obávať vysokých sadzieb, ktoré by vyvolali recesiu.

Sadzby sa len odlepili od historického dna a zostávajú v podpornej zóne. Poskočili z oblasti príliš uvoľnenej menovej politiky do neutrálnej oblasti, ktorá ani príliš nebrzdí, ale ani príliš nestimuluje ekonomický rast. Sadzby už asi tento rok rásť nebudú, pretože inflácia v USA posledné tri mesiace klesala. Fed sa nebude ponáhľať s ďalším sprísňovaním. Súčasná situácia by preto mohla držať úrokové sadzby v oblasti, ktorá bude priať pokračovaniu býčieho trendu na akciových indexoch.

Euro sa posilňuje

Úvahy o sprísnení monetárnej politiky v Európe sú niečím novým. Prakticky od apríla sme upozorňovali na zmenu vo vývoji. Znižovanie rozdielu medzi úrokovými sadzbami, teda takzvaný úrokový diferenciál, je dôvodom, ktorý posilňuje euro. Za tri mesiace sa spoločná európska mena posilnila oproti americkému doláru o šesť percent, čím sa naplnila naša predpoveď. V súčasnosti očakávame, že v krátkodobom horizonte do troch mesiacov by sa mohol vytvoriť vrchol v oblasti medzi 1,15 až 1,17. V nasledujúcich mesiacoch by sa mal trh hýbať do strany v širokom obchodnom pásme medzi 1,0800 až 1,1700. Nárast ceny nad 1,1700 by mal mať krátku životnosť.

Akciový vývoj v Európe vidia odborníci pozitívne. Európske akciové indexy tento rok začali prekonávať americké. Tento trend by mohol pokračovať minimálne 12 mesiacov. Preto by mohli investori preferovať európske akcie pred americkými. Európska ekonomika totiž rastie len druhý rok, zatiaľ čo tá americká už deviaty. Pritom európska ekonomika je len v prvotnej fáze svojho rastu. Naopak, v USA ekonomika rastie dlhšie, preto obavy investorov môžu byť vyššie.

Dariť by sa mohlo aj japonskej ekonomike, hoci tu je viac otáznikov. Japonsko je najďalej k zmene menovej politiky. Japonská centrálna banka pokračuje v bezprecedentnom kvantitatívnom uvoľňovaní. Ani Európska centrálna banka, ani Bank of Japan neuvažujú o znížení svojich súvah. Domnievame sa, že takéto podmienky sú pozitívne a budú naďalej podporovať záujem investorov o akcie. Aj japonské akcie by mali byť výkonnostne silnejšie než americké. Dôležité však bude, aby japonský akciový index Nikkei 225 prekonal rezistenciu 21-tisíc bodov pred tým, ako by mohol zamieriť oveľa vyššie.

Rast je na začiatku

Navyše, ekonomický rast nielen v Európe, ale aj v Japonsku je na rozdiel od Spojených štátov len v prvotnej fáze. Mohlo by to znamenať, že investori budú preferovať okrem európskych aj japonské akcie pred tými americkými. Uvoľnené menové politiky mimo USA budú naďalej podporovať rizikové aktíva.

Pozitívne nálady investorov zotrvajú aj pri jemnom zvýšení úrokových sadzieb. Hlavný dôvod je ten, že spoločný pomalý globálny ekonomický rast nebude nútiť centrálne banky, aby sa ponáhľali s príliš rýchlym a veľkým zvyšovaním úrokových sadzieb. Rizikom je to, že silný ekonomický rast by mohol banky prinútiť sprísňovať rýchlejšie, avšak to dnes máloktorý ekonóm predpovedá.

V rozvinutých krajinách dochádza k zmenám v menových politikách centrálnych bánk. Prechádzame zo synchronizovaného uvoľňovania k synchronizovanému graduálnemu ekonomickému rastu. Tento rast by mohol mať dlhú životnosť, aj vyše desať rokov. Rast by mal byť natoľko postupný a robustný, že vďaka disinflačným tlakom, teda rastu amerického dolára, nízkym cenám ropy, technologickému pokroku a robotike, zostanú globálne centrálne banky pri uvoľnených politikách.

Ak sa neprejavia riziká ako stroskotanie čínskej reformy, dlhová kríza, nepriaznivé dosahy brexitu, vojenský konflikt alebo čierna labuť, takéto prostredie bude priať rastu akciových indexov.

 

Autor: Peter Voštinár

Táto správa má iba vzdelávací charakter a nemá byť chápaná ako výzva či odporúčanie ku kúpe, predaju či držbe akéhokoľvek investičného nástroja. Výsledky minulého obdobia nie sú žiadnou zárukou pre budúci vývoj. Obchodovanie na finančných trhoch je rizikové. Možnosť straty nejde vylúčiť a každý obchod je spojený s určitým rizikom. Pred tým, než sa rozhodnete investovať, prečítajte si poučenie o rizikách a právne vyrozumenie a predovšetkým sa kvalitne pripravte a vzdelávajte.

Články

Referencie

PTA mi pomohlo k veľkej zmene

"Konečne som po dlhom čase v profite. Stále som sa trápil, ako obchodovať, na nič som nemal čas a bol som podráždený. PTA Daily Online mi pomohlo zmeniť môj život. Harmónia zaberá :) Cítime sa s rodinou vyrovnanejšie a minulý mesiac som zarobil 34%. Vrelá vďaka za otvorenie očí."

Jozef K., Január 2012
Absolvent PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

Referencie

Po roku spolupráce

"Už rok spolupracujem s Petrom. Na začiatku som si zaplatila službu mentora. Prišla som ako začiatočník s informáciami zo samoštúdia a masových školení - bez skúsenosti z live obchodovania.Toto školenie ma posunulo značne vpred a vzhľadom na vysokú kvalitu služby som pokračovala v odoberaní služby PTA Trading Floor, ktorú si platím do dnes. Služba poskytuje prehľad, čo sa deje na trhoch, tipy na obchody, ako aj odpovede na dotazy. Do diskusie sa možu zapojiť všetci prítomní na Trading Floor, možu reagovať, davať podnety.....Trhy sú analyzovane z pohľadu technickej analýzy, ako aj hlavných fundamentov. Aj keď občas nemám čas sledovať v priebehu dňa trhy a hlavné udalosti, tento prehľad stačí k tomu, aby som bola stále v "obraze". Službu vrele odporúčam - pomer informácie vs cena je prijateľná."

Andrea S., Absolventka
PTA Osobný Mentor & PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Súvislosti, ktoré mi unikali

"Moje očakávania ohľadne kurzu boli prekonané, získal som nový pohľad na obchodovanie a posunul som sa v ňom výrazne ďalej. Patterny, ktoré som si myslel, že ich poznám, získali nový rozmer. Začal som skúšať iné prístupy a stratégie ako doposiaľ. Teraz pri pohľade na ceny v grafe vidím súvislosti, ktoré som si predtým nevšímal. Vďaka za všetko. 5 hviezdičiek nedám preto, aby ste neustrnuli na vavrínoch ale aj sami sa zlepšovali a prinášali ďalším ľuďom nové informácie o obchodovaní :-)"

 

Marek P., August 2012
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

Referencie

Školenie ma dostalo na "zem"

"Som spokojný nakoľko som úplný nováčik a o tom, že sa dá obchodovať na trhoch som sa dozvedel náhodou a školenie mi veľa vecí vysvetlilo. Zatiaľ nepoznám iné školenia a páčil sa mi prístup Pevoni a pána Voštinára, ktorý navrhol aj osobné stretnutie, za ktoré ďakujem. Školenie ma určite usmernilo a už nie som taký horlivý ako na začiatku, keď som si to vedel predstaviť len z filmov. Školenie ma dostalo na "zem" a som rád, že ho mám v archíve a môžem sa k nemu kedykoľvek vrátiť. Po úvodnom školení som veľmi spokojný s prístupom a s informáciami, ktoré mi boli poskytnuté. Rovnako pán Voštinár promptne reagoval na otázky a vie poradiť a usmerniť. Zatiaľ nehľadám iné školenia, možno ešte nejakú literatúru. Zatiaľ ďakujem."

Miroslav H., Apríl 2013
Absolvent Ako začať investovať?

Viac referencií tu.

Referencie

Trpezlivosť a zrozumiteľnosť

"Peter je trpezlivý mentor, ktorý nenechal žiadnu otázku nezodpovedanú a riadne objasnenú. V prípade, že som mal počas jeho výkladu nejaké nejasnosti v danej problematike, nebol problém, aby mi to opäť aj viackrát zrozumiteľne vysvetlil a doložil praktickým príkladom. Z mojho uhla pohľadu by som kládol väčší dôraz na problematiku analýzy grafov, detaily vstupov a výstupov, aj keď na druhej strane sa tieto veci dajú odsledovať na sedeniach PTA Trading Floor a dúfam, že to ešte podrobnejšie prebereme na druhom sedení."

Ivan M., Marec 2013
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.


Referencie

Skvelé školenie

"Všetkým, čo chcú lepšie porozumieť obchodovaniu forexu, ale aj iných trhov, doporučujem. Peter je trpezlivý mentor a ide do hĺbky. Vidno, že ho to baví. Pre mňa veľmi prínosné. Ďakujem. Už nepanikárim, viem, čo robiť, viem rozoznať vstupné a výstupné signály a zostať pri obchodnom pláne. Veľmi ďakujem."

Adam S., Február 2012
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

Referencie

Každému neodporúčam

"Dostal som za krátky čas informácie, čo by ma mohlo stáť 2 roky času a ešte viac peňazí. Peter sa snaží urobiť best v spolupráci so spätnou väzbou. Určite je toho oveľa viac, ale myslím, že za ten čas je to tak najefektívnejšie ako to robi. Lebo niekedy menej je viac alebo pomer pochopitelné info a čas je nastavený veľmi dobre. Mentoring by som neodporučil každému:) bohužiaľ by to bolo zbytočné, ale tým čo to myslia vážne tak určite áno."

Oliver S. (Bratislava), máj 2014
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Vidím veci na grafe prvým pohľadom

"Najviac oceňujem časť o technickej analýze. Tu vidím pre mňa najväčší prínos. Nemenej dôležitú fundamentálnu analýzu som začal vnímať viac. Oceňujem však ucelenosť jednotlivých oblastí, vzájomnú previazanosť problematiky podanú v školení. Ak by som školenie absolvoval pred rokom, môj účet by vyzeral úplne ináč. Pri otvorení akéhokoľvek grafu vidím už na prvý pohľad veci, ktoré som pred školením nevnímal."

Peter B. (Bratislava), december 2013
Absolvent PTA Osobný Mentor
Viac referencií tu.

Referencie

Šetrím na poplatkoch a viem ako na to

"Obchodné prístupy, ktoré som sa na školeniach naučil mi pomohli robiť rozvážne rozhodnutia. Cena za školenia je vzhľadom ku kvalite informácií veľmi dobre nastavená. V minulosti som mal makléra na telefóne, ktorý ma stál veľa peňazí a nič som sa od neho nenaučil. Teraz šetrím, mám vedomosti, prehľad a viem ako na to, ako sa budem rozhodovať dopredu, čo som predtým nevedel pretože som sa na makléra iba spoliehal. Celkovo je PTA Trading Floor lacnejšie ako maklér na telefóne."

Peter H. (Žilina)
Absolvent PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

Referencie

Zrozumiteľné vysvetlenie

"Vyhovuje mi forma školenia - cez internet a zároveň individuálny mentoring. Obsah školenia je veľmi atraktívny a aktuálny. Najdôležitejšie je podľa môjho názoru zrozumiteľné podanie a trpezlivé vysvetľovanie od mentora. Celé školenie bolo zamerané na uplatnenie do praxi."

Lenka J. (Martin), Január 2014
Absolventka PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Spokojnosť

"S priebehom školenia som veľmi spokojný. Hlavným dôvodom je prístup k problematike a komplexnosti kapitalového investovania, široký rozhľad a stratégia rozvážneho investovania, ktorá v sebe sklbuje fundamentálnu, technickú analýzu, psychológiu obchodovania a risk manažment. Tento pristup je podložený dlhoročnými praktickými skúsenosťami na kapitálových trhoch a ich širokým poznaním."

Ivan K. (Zlaté Moravce), apríl 2014
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Mentor dokáže ušetriť 5 rokov

"Človek, ktorý chce byť v tomto biznise úspešný sa musí dennodenne vzdelávať. Toto školenie dokáže každému ušetriť minimálne 5 rokov testovania čo funguje a čo nie a v neposlednom rade peknú sumu peňazí, o ktoré zvyčajne ako začiatočník na trhu asi každý príde. V mojom prípade išlo o zdokonalenie obchodného plánu a musím iba skonštatovať, že všetky nadobudnuté vedomosti sú v ňom zakomponované. Toto školenie mi dalo pohľad na trhy, aký som si pred vyše rokom ani nevedel predstaviť. Je to vinikajúci pocit, keď máte urobenú analýzu, pozeráte do grafu a v ten istý okamih viete čo máte alebo nemáte urobiť."

Ľuboš Š. (Prievidza), január 2015
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Flexibilny prístup

"Najlepšie školenie, na ktorom som bol. Peter sa mi maximálne časovo prispôsobil, keď som potreboval presunúť hodinu, nebol problém aj skôr ráno. Určite sa ešte vrátim."

Peter H., Február 2012
Absolvent PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

 

Referencie

Zdôraznenie psychológie tradera

"Školenie splnilo moje očakávania, prešli sa komplet všetky okruhy potrebné pre začatie obchodovania. Veľmi zaujímavo poňaté školenie, konktrétne ma upútalo zdôraznenie dôležitosti psychológie tradera. Školenie PTA Osobný mentor poskytuje komplexný základ pre obchodovanie na finančných trhoch, vrelo doporučujem. Peter je veľmi zanietený školiteľ, ktorý venuje študentom maximum času, jednoduchou formou vysvetľuje jednotlivé kroky a metódy obchodovania."

Pavol Š. (Praha), november 2013
Absolvent PTA Osobný Mentor
Viac referencií tu.

 

Referencie

Získanie nadhľadu

"Obsah školenia je komplexný. Prednášajúci nemá problém sa prispôsobiť individuálnym požiadavkám v rámci školenia. V súčasnosti získané vedomosti testujem v mojom obchodnom systéme. Môžem povedať, že ho jednoznačne vylepšili a posunul som sa ďalej. Postupne sa stávam rozvážnejším obchodníkom. Spoznal som profesionála, ktorý vie o čom hovorí a vie to aj prakticky použiť. Svoje skúsenosti priateľským spôsobom vie podať ďalej. Odporúčam školenie pretože získate nadhľad nad tým, čo sa na burze a okolo nej robí."

Pavol S., September 2012
Absolvent PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

Referencie

Priateľský a fundovaný prístup

"To, čo sa na školení preberá má svoje opodstatnenie, obchodny systém je jednoduchý na pochopenie, človek neobchoduje často, čo je dobré aspoň v mojom prípade a myslím si, že získa celkovo väčšíi náhľad na trhy. Ako sa na školení veľakrát povedalo "v jednoduchosti je krása." Pre mňa bolo prínosné, že systém nepoužíva žiadne indikátory, ktoré ukazujú väčšinou len to, čo cena urobila v minulosti. Do školenia som ich používal, tak som rád, že už ich nevidím na platforme."

Ivan D., Jún 2012
Absolvent PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

Referencie

Úžasný kurz

"Veľká spokojnosť. Interaktívnosť a profi prístup. Získala som kontakt na človeka s ktorým sa viem v prípade potreby poradiť. Mentor má trhy odskúšané, naučí a vie poradiť, určiť smer. Je to profesionál, ktorý sa na nič nehrá. Úžasný kurz, ktorý vďaka profesionálnosti mentora a interaktívnosti posúva rýchlejšie tradera ďalej. Iný, ale zaujímavý prístup, akému som sa do teraz venovala. Zreálni predstavy o potencionálnych možnostiach tradingu."

Andrea S., Jún 2012
Absolventka PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

Referencie

 Reálny pohľad na obchodovanie

"Komplexné školenie zahŕňajúce všetky aspekty obchodovania. Peter školenie flexibilne prispôsobuje individuálnym nárokom klienta obsahovo aj časovo. Získala som počiatočný komplexný a reálny pohľad na obchodovanie, trhy a smer ako ďalej. Dobrý prístup k materiálom. Ďakujem."

Ľuba P., Október 2012
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.

Referencie

Unikát vo vzdelávaní o tradingu a investovaní

V spolupráci s PTA budem pokračovať aj naďalej. PTA z kvanta dostupných informácii o tradingu sprostredkuje tie najkvalitnejšie, spojené do zrozumiteľného systému. Prišla som ako začiatočníčka, absolvovala som PTA osobný mentor a som spokojná. Denné sedenia PTA Trading Floor poskytujú prehľad, čo sa aktuálne deje na svetových trhoch a interpretácie skúseného profesionála. Na sedeniach sú vystihnuté trendy, očakávané zmeny a otočky na trhoch, potenciálne obchodné a investičné príležitosti. Dovolím si konštatovať, že PTA školenia sú unikátom v ponukách vzdelávania z oblasti tradingu, s tak výhodným pomerom informačná hodnota / cena v spojení s individuálnym prístupom ku klientovi.

Ľuba P., Absolventka
PTA Osobný Mentor & PTA Trading Floor

Viac referencií tu.

Referencie

Pozítívne stretnutie

"Peter sa mi venoval vzhľadom k cene dostatočne dlho a vysvetlil podstatné aspekty tradingu. Som skúsený obchodník a bolo zaujímavé ho počúvať, najmä ak išlo o živé obchodovanie. To bolo po prvýkrát, keď som na školení videl ozaj živé obchodovanie. Ale jeho systém je pre mňa iba z časti vhodný. Zarábam inou technikou, ale netvrdím, že to boli vyhodené peniaze. Nové myšlienky sú stále dobré."

Tibor S., November 2011
Absolvent PTA Osobný Mentor

Viac referencií tu.